Eskişehir’de yapay plaj sezonu açıldı peki Nevşehir’de?

(Eski) Eskişehir’de yapay plaj sezonu açıldı peki (Yeni) Nevşehir’de neden açılmasın?

Eskişehir’de yapay plaj sezonu açılmış ve güzelde olmuş, tutulmuş yani milletin bu plaja ihtiyacı var elbette ki sıcaklar artınca. Bazı Nevşehirli milletvekillerimiz web sitelerinde proje önerisi yapın demiş ve bana göre de en iyi ve en mantıklı proje memleketimize yapılacak olan bir yapay plaj projesidir. Bu yapay plaj Eskişehir’de açılmış ve oldukça ilgi görmüşe benziyor.

eskisehir-de-plaj-sezonu-acildi-367-1nevsehir

Öte yandan düşünecek olursakta Eskişehir’in pek turistik bir bölge olmaması. Yani eğer bu proje Nevşehir’de olursa bizim haricimizde olan turistlerin de oldukça ilgisini çekecek. Yani Kaya, müze, yeraltı şehirleri ve gezinti bakımından nasıl Kapadokya yöremiz popüler ise Antalya’da denizi ile popüler bir yer. Hep söyleriz; ”Sokakların denize çıkmasa da seviyorum seni Nevşehir!” diye artık bu sözün tersine dönme vakti gelmedi mi ? Her sene milyonlarca kişiyi barındıran bir Kapadokya böyle önemli bir projeyi sizce kabul etmez mi? yada örnek olarak her sene 1 milyon turist geliyorsa bu sayıyı bu yapay deniz artırmaz mı?

kentpark-eskisehir-plaj-havuz

Sayın Belediye başkanı ve milletvekillerimiz’in bu konuyu düşünmelerini öneriyorum. Artık bir sokağımız yapay’da olsa bir denize görünsün! Hatta yer düşünülecek olursa da bunun için en ideal ve en sağlam yeride düşündüm. Bu fikir eğerki düşünülecekse yer konusu hakkında ben tekrar bilgilendireceğim…

plaj