Nevşehir’de Yapay Plaj Projesi için Geri Dönüş var

Daha önce şu konuda Yapay Plaj Nevşehir’de neden olmasın? adlı bir projeyi Nevşehir halkına sunmuştum. Birçoğu beğense de aralarından çıkan bazı hemşerilerim bu projeyi pek uygun görmedi. Ama mantıklı düşündüğümüzde ilk yapılması gereken yerlerden birisi Kapadokya yöremizdir.

Nevşehir halkına duyurmuş olduğum Yapay Plaj projesini başta; Cumhurbaşkanı Sayın: Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Bimer ve Nevşehir Belediyesine bildirmiştim. Cevap çok geçmeden geldi. Ancak ülkemizdeki darbe olayları dolayısıyla biraz geç yazdım.

Bimer bu projeyi bizim İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne bildirmiş sonrasında da Nevşehir Belediyesine yönlendirmiş. Ekteki geri dönüşlere göre de ”şu anlık yapılamaz” yada ”bu proje olumsuz” gibi bir cevapta gelmemiş ancak olumlu olduğunu da söylemiyorum. Gelen cevaba ben direk olumsuz yada şu anlık yapılmaz gibi bi ibare ile karşılaşmadığım için mutlu oldum ve bunu sizlerle paylaşma gereği duydum! Umarım bu proje bir an önce Kapadokya yöremize kazandırılır. Her zaman söylüyoruz: SOKAKLARIN DENİZE ÇIKMASA DA SENİ SEVİYORUM NEVŞEHİR! ancak Bir sokağımız da artık Yapay da olsa bir denize çıkmalı kanısındayım çünkü yöremizin en büyük eksiği bu…

bimer bimer2

Bir cevap yazın