Nevşehir’e Yapay Plaj Yapılıyor!

Daha önce şu konu’da yapay plaj için isteklerde bulunduğumu beyan etmiştim. Eskişehir’de yapay plaj sezonu açıldı peki Nevşehir’de? ve bir geri dönüş olmuştu. Ancak geri dönüşteki yazılanlar pek yapılacağına dair bir cevap değildi.

Daha sonraları bir netice çıkmayınca defalarca yazdım. En son işi tehdit edercesine götürüp olumlu, olumsuz cevap vermelerini istedim. Olumsuz demeleri tüm ilgili maillerimin ve bimer yada cumhurbaşkanlığına yazılarım son bulacaktı. Ancak cevap vermemelerinde ısrar ettikleri için inadına tekrar, tekrar yazdım.

Aşağıdaki tüm başvurular sadece yapay plaj için başvurduğum başvurulardır ve bu başvuruya bazı Nevşehir ilçe belediyeleri ve kasabalarının da dahil olması beni mutlu etti.

Ancak başvuruda cevabın gelmesi gereken yerler; Nevşehir Belediyesi ve Nevşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Nevşehir Valiliğiydi. Yani asıl buralar cevap vermesi gerekirken bana;

Derinkuyu Belediyesi, Derinkuyu Kaymakamlığı, Hacıbektaş Kaymakamlığı, Acıgöl Belediyesi, Avanos Belediyesi, Yazıhüyük Belediyesi gibi yerlerden cevap geldi. Bu saydığım Belediye ve Kaymakamlıklara ayrıca teşekkür ederim. Beni en çok gururlandıran Derinkuyu Belediye Başkanı’nın ve Yazıhüyük Belediyesinin bana geri dönüş yapmasıydı…

Neyse en sonunda Nevşehir Belediye Başkanından cevap gelmese’de Belediye Başkan Yardımcısı: Oktay Şimarmaz’dan resmi bir dönüş yapıldı ve bu yapılan geri dönüşe göre önümüzdeki zamanlarda Yapay Plajın yapılacağının da hepimize müjdesi verilmiş oldu… (Şunu açıkça belirtmek isterim ki; Ben illaki yapılsın düşüncesinde asla olmadım! ancak Nevşehir Belediyesinin yeterince net bir şekilde cevap vermemesi yüzünden inadına, inadına hergün yazı yazdım. Yani bana projen olumsuz diye kısaca bir dönüş yapsalardı bu kadar uğraşmazdım ve uğraştırmazdım…)

Bir cevap yazın